Istnieje wiele rozwiązań WC. Są kompakty stojące, muszle podwieszane, miski ustępowe stojące. Sedes jest urządzeniem kupowanym na lata, ważne by był ciągle sprawny, estetyczny i by można było dostać elementy zamienne na rynku. W zależności od potrzeb trzeba zdecydować, czy wybieramy sedes kompaktowy, podwieszany czy muszlę ustępową stojącą wraz z dolnopłukiem lub górnopłukiem. Dokonując zakupu sedesu, warto także zwrócić uwagę na materiał z jakiego został on wykonany, oraz kolor powierzchni urządzeń. Standardowym kolorem, w którym oferowana jest ceramika sanitarna, jest biel. Jednak może ona przybierać różne odcienie, w zależności od jakości użytego materiału.

Na rynku istnieje duża różnorodność ceramiki łazienkowej w tej kategorii produktów. Nasi doradcy w salonach w Płońsku, Płocku i Sochaczewie doradzą Państwu jakie rozwiązanie wybrać. Aby ułatwić Państwu wybór poniżej przedstawiamy charakterystyką podstawowych produktów z omawianej kategorii.

CHARAKTERYSTYKA SEDESÓW

Sedes podwieszany to zestaw składający się ze stelaża do zabudowy lekkiej bądź ciężkiej (pod płytę kartonowo-gipsową lub do zabudowy w cegłach), przycisku spłukującego, miski podwieszanej, deski i opcjonalnie wsporników dystansowych oraz maty wygłuszającej. Jest estetyczny i najłatwiejszy w utrzymaniu czystości, spłuczka i mechanizmy spłukujące są najtrwalsze. Zbiornik nie zajmuje dodatkowego miejsca w pomieszczeniu.

Sedes kompaktowy – klasyczny, ze zbiornikiem ceramicznym montowanym na muszli. Jego zaletą jest trwałość, szeroki wybór modeli oraz, z reguły, niższa cena zakupu w porównaniu do zestawu z muszlą podwieszaną.

Sedes z górnoplukiem lub dolnopłukiem charakteryzuje się tym, że  zbiornik montowany jest na górze, bądź nad samym sedesem, a muszla ceramiczna umieszczona jest osobno. Zalety to najniższa cena oraz możliwość zamontowania zbiornika w pewnej odległości od muszli, a zatem możliwość podłączenia muszli najbliżej ściany.

BIDETY

 Bidety choć wyglądem mogą przypominać muszlę klozetową, funkcją zbliżone są raczej do umywalki. Służą do podmywania intymnych części ciała.
Popularność bidetów wzrasta z każdym dniem.Nowoczesna łazienka ma być zarówno piękna jak i w pełni funkcjonalna. Zamontowanie bidetu z pewnością przyczyni się do podniesienia walorów estetycznych i użytkowych.
Wyróżniamy dwa typowe rodzaje bidetów:
wiszące – montowane są do ściany łazienki na wysokości około 30 cm.
stojące – nie są montowane do ściany, ale do podłogi. W związku z tym są wyższe od bidetów wiszących.
Formy bidetów najczęściej przybierają kształt koła, kwadratu lub prostokąta. Wybór określonej formy bidetu uwarunkowany jest przede wszystkim pozostałym ceramicznym wyposażeniem naszej łazienki. Dążymy zatem do tego, aby wyposażenie tworzyło jednolitą całość. Bardzo często z tej przyczyny decydujemy się na jednego producenta ceramiki sanitarnej.