Umywalki są nieodzownym elementem każdej łazienki. Na przestrzeni lat i ciągłego rozwoju ceramiki doczekały się wielu zróżnicowanych wariantów, które w zależności od projektu możemy wykorzystać w swoim mieszkaniu. Posiadamy szeroką gamę umywalek różnych rodzajów. W naszych salonach w Płońsku, Płocku i Sochaczewie znajdziecie Państwo klasyczne oraz nowoczesne – wszystkie opisane poniżej rodzaje jak i na specjalne zamówienie.
Przedstawiamy charakterystykę trzech popularnych rodzajów umywalek łazienkowych: umywalek meblowych, umywalek nablatowych oraz umywalek wpuszczanych w blat.

CHARAKTERYSTYKA UMYWALEK

Umywalki meblowe to rodzaj umywalek przeznaczonych do osadzenia na meblach łazienkowych. Najczęściej umywalki meblowe montuje się na specjalnie dopasowanej do niej szafce, której kształt odpowiada kształtowi umywalki. Dzięki takiemu zastosowaniu możemy zyskać dodatkową przestrzeń w swojej łazience oraz miejsce na przechowywanie kosmetyków czy ręczników.
Umywalki meblowe to również  połączenie wygody z eleganckim stylem przy zachowaniu pełnej funkcjonalności łazienki. Połączenia stylu i kształtu umywalki uzupełnia efekt, który chcemy osiągnąć poprzez dobór mebli łazienkowych.
Montaż takiej umywalki jest również dosyć prosty, bowiem szafki na której są osadzane posiadają odpowiednie wycięcia i otwory na przyłącza wodne i odpływ.

Umywalki nablatowe to rodzaj umywalek osadzanych na blacie lub półce. To co wyróżnia ten rodzaj umywalek od innych to przede wszystkim różnorodność kształtów i modeli jakie są prezentowane przez najróżniejsze firmy ceramiczne. Umywalki nablatowe mogą przyjąć kształt misy, półmiska, płaski, falisty i wiele innych, których ograniczenia sięgają jedynie wyobraźni projektantów. Dzięki umywalkom nablatowym można uzyskać efekt wnętrza, jaki trudno powielić, jednocześnie nadając swojej łazience bardzo indywidualny charakter.

Umywalki wpuszczane w blat pozwalają uzyskać niezwykle elegancki i schludny efekt wystroju. Charakterystyczny sposób montażu pozwala nie tylko zamaskować przyłącza czy rury odpływowe, ale i na połączenie blatów łazienkowych z funkcjonalnością umywalki.
Umywali wpuszczane montowane są na równi bądź pod blatem, w efekcie czego stają się niemal niewidoczne.